Castle Party - Metal na Castle PartyWriten at: 2016-11-01 22:10:37
Ostatnio jakoś na forum często zdarzają się dyskusje na temat metalu i jego obecności czy nadmiaru w Bolkowie.
I stwierdziłem, że otworzę taki wątek i zaproszę do dyskusji.
Najpierw moje stanowisko: nie jestem jakimś wielkim fanem metalu ani znawcą, ale chciałbym, by festiwal był jak najbardziej różnorodny, akceptuję więc metal.
Tu trzeba by się zastanowić też, czym ów zły (dla wielu) metal jest, bo np. i Tiamat i My Dying Bride nie są czysto metalowymi kapelami dla mnie.

ale żeby nie było że tak na sucho, lista kilku bandów, które ja bym z chęcią zobaczył i usłyszał także w Bolkowie, co wy na to, akceptujecie czy uważacie, że to są zespoły może i ciekawe/dobre ale nie ten festiwal:

Nie jest to jakaś rzeźnia, niektóre z tych zespołów od dana nie grają metalu, ale pewnie ich zaproszenie by wywołało tez kontrowersje, ale ja bym się ucieszył chyba z każdego bandu poniżej:)
------------------------------------------------
tecumseh

Author: tecumseh

PM E-mail
Writen at: 2016-11-02 03:01:56
Therion - popieram.
Cradle of Filth - nie przepadam szczególnie, ale myślę że wpasują się w klimat.
Samael - nawet miał się pojawić któregoś roku. :) Ale nie wyszło.
Crematory - wydaje mi się że ujdą. :)

Co do Dimmu Borgir, Vader i Opeth jeśli o mnie chodzi, to zdecydowane nie. Są pewne granice. ;) Jeszcze CoF bym zniósł, ale kapele pokroju Vader, Behemoth czy Opeth zdecydowanie nie pasują mi na headlinerów gotyckich festów. ;) Nawet jeśli są ukryte za maską DI. :P


Added: 2016-11-02 03:01:56

Ps. Anathema od wieków, a przynajmniej dekad nie gra metalu. :D Trochę jak z Tiamat. ^^ Myślę, że nikt by się specjalnie nie obrażał jakby zagrali, ale będę się czepiał za wrzucanie ich w metal. :P
------------------------------------------------
Alexander

Author: Alexander

PM
Writen at: 2016-11-02 07:41:16
Crematory to nawet grał już na CP kilka lat temu:)

------------------------------------------------
Pozdrawiam
Krzysztof Rakowski
Krzysztof Rakowski

Author: Krzysztof Rakowski

PM E-mail
Writen at: 2016-11-02 18:58:53
@Krzysztof Rakowski,

a racja, dopiero tworząc ten wątek to sobie uświadomiłem, ale dawno temu byli jednak.
Nie żebym ich się domagał, chciałem zapytać czy takie klimaty są mile widziane:)
I sobie wrzucić kilka kawałków, które lubię.

Jeśli ja bym dobierał repertuar:),to pewnie by były same klasyczne gotyckie, postpunkowe newa waveowe i podobne im klimaty.Added: 2016-11-02 18:58:53

@Alexander,

no z Anathemą to fakt, od lat to grają właściwie, czy ja wiem, rocka progresywnego.
Zresztą olać etykietki, uwielbiam płytę "Judgement", z Anathemy bym się ucieszył.
Cradle of Filth, niby nie mój zespół, ale nie wiedzieć czemu mam do nich dużo sympatii od zawsze.

Vader- to bardziej chyba jako uhonorowanie polskiego bandu i polskiej marki,ale pewnie wzbudziłoby protesty i fakt nie do końca się wpasowało.
Chociaż Kat był i chyba na złość gotom nie zagrali ani jednej ballady z tego co pamietam.
A tak czekałem na "Łzę dla cieniów minionych"
W ogóle to słucham obecnie znacznie spokojniejszych dźwięków i bardziej mi sie marzy usłyszeć w Bolkowie np. ten zespół:A właśnie, panie Krzysztofie czy jeszcze jakieś wielkie nazwy przed nami czy raczej poznaliśmy już to co najlepsze na 2017?

------------------------------------------------
tecumseh

Author: tecumseh

PM E-mail
Writen at: 2016-11-02 21:51:17
ale tu jest straszne nieporozumienie... nikt nie protestuję przeciwko metalowi na CP, tylko przed metalizacją festiwalu... Nikomu raczej nie przeszkadza Tiamat i MDB na CP, niektórym przeszkadza tylko, że występują na jednej edycji i jednocześnie robią za główne gwiazdy tej edycji, gdyby np. Tiamat wystąpił by w 2017, a MDB np. dwa lata później to by nikomu nie przeszkadzało.... Były już takie lata, że gwiazdą były Paradise Lost, Moonspell czy Crematory, ale nie na jednej edycji, gdyby np. Paradise i Moonspell wystąpili w jednym roku jako 2 główne gwiazdy to przegięcie podobne by było.... Nawet ten rok z Behemothem obfitował w kapele z innych nurtów.....metal na CP owszem, ale nie jako gatunek dominujący... w tym roku za główne gwiazdy robili Fieldsi i CoX i to była słuszna droga...zazwyczaj była 1 gwiazda metalowa, plus kilka zespolików, które w piątek do kościółka się wciskało, żeby nikt zainteresowany nie musiał obcować z ich twórczością....

Ps. śmieszą mnie okropnie ci panowie którzy twierdzą, że wiedzą, co Tiamat zagra na CP... macie setlistę, pokażcie? Możecie na 100 proc zapewnić, że nie będzie to koncert metalowy?;-) w przeciwieństwie do np. Anathemy która jest zespołem od lat bardzo ustabilizowanym zarówno, życiowo jak i artystycznie... Tiamat w ostatnich latach gra bardzo sporadycznie, rozpada się i schodzi oraz trapiony jest pewnym nałogiem... i naprawdę nikt tego nie zagwarantuję, że panowie po dwóch głębszych nie zechcą sobie nagle powrócić do swoich metalowych korzeni....


------------------------------------------------
Kto zna się na wszystkim, nie zna się na niczym
Vlad TepeS

Author: Vlad TepeS

PM E-mail
Writen at: 2016-11-03 01:26:05
W zasadzie byłbym przeciwny ale ... że tak powiem z ogólnego punktu widzenia to na pewno "metalowe gwiazdy" przyciągają więcej osób, a co za tym idzie większą kasę - to jedno, a dwa jest dużo osób sądząc po wypowiedziach na forum, które takie kapele chętnie na CP widzą. Natomiast z mojego czysto prywatnego punktu widzenia, szukając pozytywów, to na koncert tego typu kapel pewnie w innych okolicznościach bym nie trafił, więc zawsze jest szansa zobaczyć, albo się mi spodoba albo nie. Ciekawych rzeczy na CP jest sporo i jest co robić ;-)
Poza tym przeciwnie do wypowiedzi niektórych panów, sorry - Pana, nie uważam, że cały skład 4-dniowego festiwalu ma być ułożony tylko pod mój gust ale to już tylko prywatna opinia bo kto się zna na wszystkim, ten się nie zna na niczym, czyż nie ... ;-)
------------------------------------------------
Marko Glauko / ex-vimag/
vimag

Author: vimag

PM E-mail
Writen at: 2016-11-03 04:17:29

Quote - tecumseh:
Jeśli ja bym dobierał repertuar:),to pewnie by były same klasyczne gotyckie, postpunkowe newa waveowe i podobne im klimatyDorzuciłbym jeszcze neofolki i neoclassical darkwave, coś w stylu Trobar de Morte, ciekawszą elektronikę pokroju Otto Dix, i dla ożywienia też jakiś metal, ale bardziej pokroju Poisonblack, taki trochę łamany na goth rock. :)

Quote - Zresztą olać etykietki, uwielbiam płytę "Judgement", z Anathemy bym się ucieszyłNie jestem za fanatycznym czepianiem się etykiet. :P (O ile nikt ich nie rozciąga poza granice możliwości i używa pojęć z rozsądkiem.) Choć są praktyczne i wygodne, nie ukrywam. Aczkolwiek metal jest powiedziałbym... dość charakterystyczny, i od niemetalu łatwo odróżnialny. :P

Quote - Vader- to bardziej chyba jako uhonorowanie polskiego bandu i polskiej markiMamy sporo dobrych "polskich marek" muzycznych, czy jest sens przywlekać wszystkie na CP? Śmiem wątpić. :P

Jeśli mam byś szczery, wolałbym Love Like Blood. Chociaż Killing Joke złą propozycją nie jest, i nie powiem bym narzekał, gdyby mieli zagrać. :)


Added: 2016-11-03 04:01:21

Quote - Vlad TepeS:
śmieszą mnie okropnie ci panowie którzy twierdzą, że wiedzą, co Tiamat zagra na CPMoże tak prześledź nagrania z koncertów Tiamat w przeciągu ostatnich pięciu czy dziesięciu lat? :) Nie wspominając o tym, że od jakichś 20 nie nagrali stricte metalowej płyty. :P

Quote - i naprawdę nikt tego nie zagwarantuję, że panowie po dwóch głębszych nie zechcą sobie nagle powrócić do swoich metalowych korzeniA kto Ci zagwarantuje, że obecna wokalistka Xandrii po kilku głębszych nie zacznie piać jak kogut obdzierany z piór? :P Och, przepraszam, przecież ona i na trzeźwo nie ma głosu, byłbym zapomniał. :)

A tak pomijając kwestie tej jakże miłej wymiany zdań, czyżbyś nie miał przypadkiem pewnych osobistych problemów z alkoholem? :> :>


Added: 2016-11-03 04:13:39

Quote - vimag:
jest dużo osób sądząc po wypowiedziach na forum, które takie kapele chętnie na CP widząPopieram połowicznie. Niektóre zespoły i owszem, ale metal tylko z samego faktu bycia metalem zdecydowanie nie. Scena metalowa jest na tyle bogata, że można ograniczyć się do co bardziej klimatycznych/ciekawych propozycji. Podciąganie metalu jako takiego pod DI i uczynienie jakiegoś black czy death metalowego bandu headlinerem mija się z moim konceptem festiwalu. :)

Quote - Ciekawych rzeczy na CP jest sporo i jest co robić ;-) Poza tym przeciwnie do wypowiedzi niektórych panów, sorry - Pana, nie uważam, że cały skład 4-dniowego festiwalu ma być ułożony tylko pod mój gustI całe szczęście. :) Gdyby każdy podzielał podejście ów Pana, mielibyśmy kilka tysięcy roszczeniowo nastawionych osób, pragnących zobaczyć jakieś kilkaset różnych zespołów. Ogólnie wielki chaos o zaczątkach destruktywnych, albowiem jak to bywa w przypadku osób roszczeniowo nastawionych, punkt widzenia owej jednostki stawiany jest ponad całą resztę.

Ogólnie nie polecam. :)

A tak mamy całkiem bogaty i urozmaicony skład, co prawda z brakami ze strony goth rockowej, jednakże wciąż powtarzam, bywało gorzej. A i nie wszystkie karty są odkryte zdaje się. :)
------------------------------------------------
Alexander

Author: Alexander

PM
Writen at: 2016-11-03 14:01:49
zauważyłem, że forum to ostatnio zamiast do wymiony poglądów o muzyce, służy do obrzucania polemistów obelgami, kalumniami etc. a cechuję w tym pan który ciągle o swej nieprzeciętnej inteligencji, się ciągle rozpisuję ;-)
------------------------------------------------
Kto zna się na wszystkim, nie zna się na niczym
Vlad TepeS

Author: Vlad TepeS

PM E-mail