Castle Party - Francja - elegancjaWriten at: 2016-09-16 00:28:00
W zesłym roku chyba oszczędziłem Wam wątku geograficznego więc w tym roku będzie :-P Właściwie to bardziej językowy niż geograficzny.

Nie wypada mi zacząć inaczej niż od Varsovie. Poznałem ich w zeszłym roku na Return To The Batcave muzycznie i osobiście. Kto lubi dobry klasyczny post-punk, musi kiedyś doświadczyć przyjemności obcowania z Varsovie na żywo. Francuzi potrafią pokazać, że wystarczy gitara, bas, perkusja i wokal, żeby zbudować bogatą muzykę i emocjonujący show na scenie. Krzysztof być może ich widział wtedy, gdy ich poznałem, bo był na RTTB i może sam ma już na liście tego, co chce nam zaserwować. Gregory i Aranult pracują właśnie nad nową płytą więc czas byłby bardzo dobry. Zanim się ona ukaże, posłuchajmy czegoś z pierwszej płyty:


Oraz z drugiej. Tu jednocześnie mała próbka tego, jak panowie prezentują się na koncertach i co by nas czekało na zamku:Po doskonałych gitarach czas na doskonałą elektronikę powstającą w studio o wdzięcznej nazwie Synth Religion. Zażartowałem w korespondencji do Helene (i pracującej z nią jeszcze wtedy Amandine), że ta nazwa pasuje do tego co tworzy czyli synth heaven. Dla mnie tym właśnie była muzyka duetu Minuit Machine, który niestety przestał istnieć. Na szczęście połowa duetu działa dalej prężnie pod nazwą Hante. i z pewnością dałaby jeden z niezapomnianych koncertów w kościele w Bolkowie. Oto dwie próbki z pierwszej i drugiej płyty:

A teraz będzie zespół, który gra post-punk, cold wave a także minimal przypominający momentami Lebanon Hanover, który jakoś nie ma szczęścia w trafieniu na nasz festiwal. Factice Factory to zespół francusko-szwajcarski. Śpiewają w kilku językach. Zaczynamy po francusku. Pierwszy wybór jest oczywisty - jeden z najbardziej przejmujących coverów jednego z najzimniejszych utworów w historii:Z drugiej płyty posłuchajmy tego kawałka i będzie to mały oddech od języka Moliera:Jeśli ktoś chce poznać trochę więcej wszechstronności tego zespołu, to niech sobie puści też coś w języku Goethego.

Na koniec tego zestawu propozycji, zespół w trochę naciągany sposób podpięty do wątku francuskiego, bo rezyduje on w Nowym Jorku ale wokalistka jest pół-krwi Francuzką co pewnie przyczynia się do tego, że grywają też w Europie. Xeno and Oaklander grają na syntezatorach analogowych. Znowu tendencyjny wybór językowy pierwszej propozycji:Grę na syntezatorach modularnych trzeba nie tylko usłyszeć ale koniecznie też zobaczyć:BTW, gdyby ktoś znał jakiś godny polecenia inny zespół grający na syntezatorach modularnych, to niech się podzieli - myślę, że byłaby to niezła atrakcja pokazująca jaki potencjał drzemie w kościele jako sali do takich występów.

To nie koniec moich propozycji. Reszta pojawi się w regularnym wątku, chyba że jeszcze znajdzie się jakiś francuski łącznik :)

------------------------------------------------
pozdrowionka
pinkdotR
pinkdotR

Author: pinkdotR

PM E-mail
Writen at: 2016-09-16 11:37:08
Dzięki, pinkdotRze, że zaproponowałeś FACTICE FACTORY i wkleiłeś odsyłacz do ich muzyczki. Ja zaproponowałem FF jakiś czas temu, ale że nie potrafię wklejać filmików i mój post być może pozostał niezauważony, przynajmniej w temacie FF. Ponieważ mam z nimi kontakt, wiem, że byliby zainteresowani przyjazdem do Polski, tym bardziej na taki festiwal, jak CP. A jeśli Org zwróci na nich uwagę, to poproszę, aby sprowadził ich w pakiecie z RAJNA, bo oba projekty to taki trochę rodzinny biznes dwóch braci Lefebvre i żony jednego z nich, Jeanne, mającej głos porównywalny chyba tylko z głosem Lisy Gerrard.
------------------------------------------------
Aeternus

Author: Aeternus

PM
Writen at: 2016-09-16 21:11:45
Całkiem ciekawe propozycje. Chyba najbardziej przemawia do mnie Xeno and Oaklander. Znałem kilka ciekawych zespołów coldwaveowych z Francji ale o ile mi wiadomo wszystkie się porozpadały. :/

Quote - Aeternus:
A jeśli Org zwróci na nich uwagę, to poproszę, aby sprowadził ich w pakiecie z RAJNAZdecydowanie popieram Rajna! Grają naprawdę ciekawie, a klimatów neofolkowo-dwarkwaveowych akurat wiecznie brakuje na festiwalu. :(Przy okazji, w podobnych klimatach gra Trobar de Morte. Wyrazili już chęć zagrania w Bolkowie. :)


Added: 2016-09-16 21:11:45

I jeszcze z Francji szalenie ciekawy projekt Ainulindalë, w klimatach darkwave i neofolk.
------------------------------------------------
Alexander

Author: Alexander

PM
Writen at: 2016-09-20 10:25:31
dorzucam
Peine Perdue
https://peineperdue.bandcamp.com

http://www.youtube.com/watch?v=SX1EHBo6IZw
http://www.youtube.com/watch?v=VgQV_w6IUCY

Saigon Blue Rain
http://saigonbluerain.bandcamp.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CBbNm8UvfL8
http://www.youtube.com/watch?v=76Q2tiUvOsE
------------------------------------------------
...ładny jestem to po mamie mam...
zdebo

Author: zdebo

PM
Writen at: 2016-09-19 20:36:52
Dzięki za wzbogacanie wątku kolejnymi propozycjami. Z dwoma pierwszymi zespołami już się zapoznałem i wybrałbym się na ich koncerty, gdyby dołączyły do składu. Z kolejnymi zaraz też się zapoznam.

Patent na działające linki YT:
- Użyć przycisku Youtube bezpośrednio przed linkiem i za linkiem
- Zamienić "https" na "http"

Wtedy będzie działało :)
------------------------------------------------
pozdrowionka
pinkdotR
pinkdotR

Author: pinkdotR

PM E-mail
Writen at: 2016-09-22 09:28:19
RAJNA. Muzyka nie z tego świata. Muzyka, dzięki której człowiek ma przez chwilę wrażenie, że dotyka Nieba. Muzyka stworzona wręcz do tego, aby wybrzmieć na CP w byłym kościele ewangelickim.
Tak byłoby na koncercie

a ten kawałek zamyka ich jak dotąd ostatni album Babel z 2013 roku

PS. Dzięki, pinkdotRze, za wskazówki, to działa !!!
------------------------------------------------
Aeternus

Author: Aeternus

PM
Writen at: 2018-05-28 19:25:01
Pozwolę sobie odświeżyć wątek, bo jest nowa płyta Varsovie a na niej wiele świetnych utworów, w tym na przykład taki długas - idealny rozpalacz emocji na koncertach:Czy w 2019 rozpali i nasze? Warto się postarać, żeby tak było :)
------------------------------------------------
pozdrowionka
pinkdotR
pinkdotR

Author: pinkdotR

PM E-mail
Writen at: 2018-05-28 20:14:27
Ponieważ Saigon Blue Rain już się pojawił to dorzucę do wątku VAGUE SCARE /Besançon, France/. Wprawdzie tylko jedna płyta ale nienajgorszahttps://vaguescare.bandcamp.com/track/what-happened-to-you-2


Added: 2018-05-28 20:04:56

Natomiast na Varsovie i Hante jako propozycje na CP 2019 głosuję wszystkimi ręcami :-)
i może mi się uda z tym yt i Sajgon Blue Rain ;-)
Added: 2018-05-28 20:14:27

A tylko na koniec takie pytanie - czy Die Form zostało celowo pominięte w wątku francuskim jako, że są na scenie od "stu lat" ? ;-)
------------------------------------------------
Marko Glauko / ex-vimag/
vimag

Author: vimag

PM E-mail
Writen at: 2018-07-24 00:14:19
Krzysztofie, pewnie teraz jesteś na urlopie ale gdy wrócisz i znajdziesz w skrzynce list z Francji, to spójrz na niego przychylnym okiem :)

Korzystając z okazji chcę Ci podziękować jeszcze raz za wspaniały skład w tym roku a w imieniu nietoperzy szczególnie za danie kuchni polskiej w czwartek i brytyjskiej w piątek. Wiem od tychże nietoperzy, że z radością skosztowałyby dania kuchni francuskiej w przyszłym roku :) Może się uda?


------------------------------------------------
pozdrowionka
pinkdotR
pinkdotR

Author: pinkdotR

PM E-mail
Writen at: 2018-12-17 21:28:04
... jeśli francuskie to nie mogę nie wspomnieć o tym zespole
Öxxö Xööx
niełatwe w odbiorze ale mnie porusza ...
------------------------------------------------
Robert

Author: Robert

PM