Choose the line-up for Castle Party 2012!

2011-08-03 semi android
Never before has such a thing happened. The organizers of the Castle Party festival give You, the the festival attendees, the possibilty of choosing the line-up for the next edition! The rules are as the following - on& this link castleparty.com/wybierz_lineup.html is a list of 77 acts. You are allowed to pick only one. The first ten bands with the biggest number of votes cast will be invited to perform at the next Castle Party. There is a great variety of genres hence everyone will surely find something for themselves.

Newest comments

Robert
Robert 2011-09-01 18:29:27

Oświećcie mnie, bo mnie jeszcze jedna rzecz nurtuje.
Co z akcją odejmowania 'lewych' głosów w przypadku zespołów już potwierdzonych, na kilka już nie można głosować.
W sumie mogli nazbierać głosy w różny sposób, ale wygląda na to, że teraz nie ma to już żadnego znaczenia...

LV-426
LV-426 2011-09-01 17:04:46

Dajcie szansę naszym chłopakom z HUMAN STEEL.
Bardzo mało jest klasycznego EBM.

http://www.youtube.com/watch?v=V6-q6QTq86o

http://www.youtube.com/watch?v=cHZBH0XUCFE

Grają zacnie i zapewne nie będą drodzy :)

MaciekD
MaciekD 2011-08-23 16:42:46

Zgadzam sie i szanuję w 100% opinię innych, odniosłem się tylko do narzekania po ostatnich edycjach i do wyników forum... mnie pasuje, jeśli to wypośrodkowanie bedzie wypadkową piewrszej 20, to gra gitara!!

Krzysztof Rakowski
Krzysztof Rakowski 2011-08-23 15:44:47

Pare osób na tym forum coś pisze, ale realia są widać inne:)
Co forum to inne opinie na temat zespołów więc trzeba mieć dystans do opini forumowych, ale są i chwała im za to:)
Ale, jak wspominałem z rzeczywistością nie koniecznie ma to duzo wspólnego:)
Widać coś lekkiego i przebojowego ma swoich odbiorców :)A co istotne ludzie Ci chcą to okazać w sondzie:)Biorąc udział w głosowaniu:)No i lepiej pogodzić sie z tym , że gusta są różne. No chyba, że ktoś nie chce:)
Jakoś to będę musiał wypośrodkować, brać pod uwage iż są również głosy mamay i taty, choć i oni mogą to zrobić, bo czemu nie , ale szanse mniej znanym wykonawcom dawać trzeba:)

MaciekD
MaciekD 2011-08-23 08:23:48

A propos tego co sonda pokazuje, jest parę pozycji z których bardzo jestem zadowolony, ale dziwi mnie jedna rzecz: w kontekście tego że ludzie skarżyli się że brakuje ostatnio na CP grup, które zagrają z wykopem na maksa, to co tak wysoko robi Emilie Autumn, z całym szacunkiem jeśli to ma być ten wykop... hmm

Krzysztof Rakowski
Krzysztof Rakowski 2011-08-23 15:44:02

Myślę, iż dobrze by było bazować na tym co sonda pokaże :)
Bo dużo ludzi wzięło w tym udział, ciągle głosów przybywa.
Myślimy też o przedłużeniu głosowania do końca września bo są wakacje i wiele osób nie myśli o internecie i głosowaniu. Zespoły też w tym momencie często tez wakacjują, grają i można zdecydować pod koniec września:)

Vlad TepeS
Vlad TepeS 2011-08-21 16:40:17

Panie Krzysztofie jak sam zauważył, nie wszystkie kapele z pierwszej 10 wystąpią na CP 2012. Czy w miejsce tych kapel które nie wystąpią zaproszone zostaną kapele z miejsc od 10 do 20? czy też dobór odbywał się będzie według innych kryteriów?
Pozdr.

Krzysztof Rakowski
Krzysztof Rakowski 2011-08-21 16:39:18

Gero, kilkakrotnie pisałem już ,iż poczekamy do końca miesiąca i sprawdzimy wyniki, nie komentuje tego co sie obecnie dzieje bo jak widać sytuacja jest płynna:)
Oczywiście nie każdy potrafi pogodzić sie z tym, iż jego gusta mijają się z gustem innych., Są tacy którzy nawet dzwonią by mi to powiedzieć, nie jest to przecież takie straszne, ludzie są różni wiec ich gusta tez:)Nie ma się czym bulwersować, nie dobrze jest jednak gdy się obraża tych innej muzyki słuchających. A za dwa tygodnie sytuacja może wyglądać inaczej.
Fajne jest to, że zespoły się tą sondą interesują. Już Piszą.
Ale to jest ogólne sprawdzenie sytuacji, dla Was także.
Widać różnice w ocenie sytuacji czytając komentarze na facebooku i tutaj.
Przykład Merciful Nuns. A jak to komentują ludzie na forum DM. Piszą, że jest to festiwal dla idiotów bo ich faworyt nie jest w dziesiątce.
Ale dystans w ocenie jest konieczny.
Rozumiem tych, którzy krytykują zapraszanie Closterkeller, często grających w naszym kraju. Jadąc do Bolkowa, wiele osób ma jedyną okazję zetknięcia się z zespołami zagranicznymi i nie tylko, tymi których nigdy wcześniej nie mogli zobaczyć i jest to okazja do wspólnego spotkania z artystami którzy już tłumów nie przyciągają ale jednak ich muzyka ma dla wielu, nadal duże znaczenie.
Ale z doświadczenia wiem, iż taka Anka właśnie w Bolkowie jest bardzo dobrze przyjmowana, ściąga tłum i bisuje. A ludzie Ci rzadko chcą polemizować z tymi którzy na to narzekają, dlatego często takie komentarze są słyszalne a jednak nawet ta sonda pokazuje, iż to nadal magnes dla wielu.
Ja ze swojej strony powiedzieć mogę tyle iż poczekam do końca, i najszybciej jak będzie to możliwe podam do wiadomości kto ostatecznie zagra, będę oczywiście sugerował się tym co stanie asie w tej sądzie, czyli waszym wyborem.
Pamiętać trzeba , iż nie wszystkie kapele z dziesiątki zagrają, a choćby dlatego ,że dwa górne miejsca
W składzie festiwalu, czyli ostatni i przedostatni zespół to tylko kilka nazw, a są kapele które nigdy nie zgodzą się zagrać przed swoimi konkurentami na scenie wiec odmówią choćby dla tego ze kapela X zagra ostatnia a oni przed nią nie będą chcieli bo uważają , ze im to miejsce się należy.
Wysoka pozycja Combichrist również nie powinna dziwić, po prostu są bardzo popularni. Dodam iż zespół chciał by zagrać jedyny w przyszłym roku koncert w Polsce, właśnie w Bolkowie, tak aby byli na prawdę wyczekiwani. Co jest istotne to to, iż potwierdza się , że oczekiwane są zespoły z różnych nurtów „darkowej” muzyki a nie tylko elektronika lub tylko gitarowe granie:)
Jeśli chodzi o Blutengel to myślę, iż samo to, że biorą udział w sądzie to wystarczający dowód na to, że wybieramy kapele dla Was, nie dla mnie czy innych ludzi z castleparty.team.
Na razie ciągle mamy Sierpień i lato 2011 z którego należy się cieszyć, bawić sondą i czekać na lato 2012 :)

gerogoth
gerogoth 2011-08-20 15:06:44

Mam takie pytanko do organizatorow ,kiedy koniec głosowania ?

Vlad TepeS
Vlad TepeS 2011-08-18 01:24:42

Chodziło mi o normalne wokale, nie przetwarzane i udziwniane, z tą czystością to przesada ;-) jak w większości tego typu tworów, co nie zmienia faktu że takie kapele jak Bletengel, Lame Immortelle czy In Strict Confidence wogóle mi nie przeszkadzają, a nawet ich udział na CP uważam za pożądany. Rozumiem, że niektórzy są uprzedzeni i na same brzmienie nazwy Blutengel dostają gęsiej skórki :-) mają do tego prawo. Ja jednak uważam, że powinni dostać jeszcze jedną szanse na CP, na rehabilitacje i też mam do tego prawo, a mam nadzieje, że publika da im drugą szanse na poprawę :-)


Added: 2011-08-18 01:24:42

Ps. Ogólnie wolałbym zamiast Blutengel, Xandrie lub Lamme Immortelle jednak taka jest wola ludu i te kapele szans żadnych nie mają. Trzeba wybierać z tego co ma szanse a po stokroć wole zobaczyć Blutengel niż Combochrista, Oompha, Xocico o IAMX to już nie wspomne. Ogólnie byłbym zadowolony jakby pierwsza dziesiątka wyglądała tak: Tristania, Tiamat, Anathema, Closterkeller, Emilie Autumn, Merciful Nuns, Whispers In The Shadow, Blutengel, Rosa Crux (biorąć pod uwagę tylko te kapele które mają realną szanse)