Castle Party - Altergothic prezentuje - Shadow Places: Selected Tracks From The Darker Side.Writen at: 2011-03-21 13:15:55


W Polsce funkcjonuje ogromna ilość grup o zróżnicowanej i ciekawej wartości artystycznej. Brak promocji i zainteresowania ze strony mediów skazuje część z nich na swego rodzaju wygnanie w otchłanie Myspace, Facebook, czy też innych portali, w których ilość informacji jest na tyle ogromna, że trudno dotrzeć do wyselekcjonowanej i ciekawej propozycji. Z tego powodu postanowiliśmy poszukać ciekawej muzyki, zebrać ją w jednym miejscu, i wydać ją dla Was na krążku.

Efektem naszych poszukiwań jest płyta Shadow Places: Selected Tracks From The Darker Side, składanka 13 utworów zespołów tworzących w szerokim nurcie dark independent. Znajdziecie tu mieszankę stylistyczną rozciągniętą od łagodnego darkwave (Kaltherzig) i melodyjnego gotyku (FireFlower), poprzez zimną falę (The Proof, Hyoscyamus Niger), klasyczny goth rock (Deathcamp Project), postpunk (Cabaret Grey)... aż po ciężki i mroczny trip/ambient w wykonaniu Black Glass.

Ta składanka jest swego rodzaju podróżą poprzez nastroje, których wspólnym mianownikiem jest zanurzenie w cieniu, otarcie się o melancholię, refleksję. W tej kanwie umieściliśmy starannie dobraną tracklistę, próbując poprzez układ utworów opowiedzieć Wam pewną historię. Zarazem, dzięki wzajemnemu wsparciu uczestników, Shadow Places jest wydawnictwem na którym w jednym szeregu stają absolutni debiutanci na polskiej (i nie tylko) scenie, oraz grupy o już ugruntowanej pozycji.

Mamy nadzieję, że ten składak da Wam możliwość bliższego zapoznania się z bogactwem naszej rodzimej sceny dark independent, oraz, że wzbudziwszy Wasze zainteresowanie poczynania tu opublikowanych grup będziecie śledzić z zainteresowaniem już we własnym zakresie. Są tego warte!Tracklista:

Chapter: Enter the Shadow

1. Kaltherzig - Cross the night
2. Fireflower - Odd One Out
3. Coldlight Project - Narcotic Romance

Chapter: Exploring the Grey

4. Lily of the Valley - A gdyby
5. Cabaret Grey - The Reason
6. Jesus Rodriguez - Kosmiczna pustka
7. Schisolation - Uroboros
8. Hyoscyamus Niger - Polowanie
9. The Proof - Liście
10. Deathcamp Project - Dead Hours

Chapter: Sleep until happen

11. Digital Angel - Again
12. Lily of the Valley - Liebesspiel (Lacrimosa cover)

Chapter: Into the Core

13. Black Glass - Rain Theme


Wśród prezentowanych 13 utworów jakie usłyszycie na tej płycie trudno jest wskazać jednoznacznych faworytów. Różnorodność artystyczna uczestników wydawnictwa powoduje że będziecie mieli do czynienia z wykonaniami o odmiennych odcieniach stylistycznych. Melodyjny darkwave, rock gotycki, zimna fala, balladowy, nagrany specjalnie na ten składak, niesamowicie zaskakujący cover Lacrimosy, gęsty jak mgła trip Rain Theme… Szuflady można mnożyć, umieszczać w nich tu zawarte piosenki…ale to wszystko jest tylko formalnym przyporządkowaniem prezentowanej muzyki, niewiele mówiącym o jej rzeczywistym charakterze.

Shadow Places to podróż poprzez cień, ujęta w „rozdziały” dzięki którym razem z nami wejdziecie w jego przedsionek, dokonacie jego eksploracji, zmęczeni, odpoczniecie przez chwilę, po to, by w finale, zanurzyć się w jego rdzeń.

Historia jaką opowiemy może dla każdego słuchacza mieć inne sensy i znaczenia, być może Wasze interpretacje będą odmienne – tym niemniej pozwoliliśmy sobie zaproponować Wam taką właśnie podróż, z takimi przystankami…niesamowicie ciekawi, czy i Wy zanurzycie się w ocienione, czasami niekonkretne, czasami skryte miejsca pełne wyobraźni i emocji. Serdecznie zapraszamy Was w ten rejs.

Więcej informacji dotyczących wydawnictwa, zespołów oraz sposobu pozyskania kompilacji na http://altergothic.pl/site/viewpage.php?page_id=14

Wsparcia medialnego i patronatu podjęli się:
Dark Planet
Bat-Cave
Castle Party
Alternation
Altergothic

Serdecznie dziękujemy !!!!
SP Team
------------------------------------------------
MK999

Author: MK999

PM
Writen at: 2011-03-29 20:07:04
Super płytka. Kupiłem w Poznaniu za obłędna cenę 7 zł :-) Dla mnie to płyta roku, bez żartów. Pinhead gratuluję doboru wykonawców.
------------------------------------------------
Kto zna się na wszystkim, nie zna się na niczym
Vlad TepeS

Author: Vlad TepeS

PM E-mail
Writen at: 2011-04-01 19:19:03
Słowo się rzekło :)
Z dniem dzisiejszym (nie, to nie jest primaaprilisowy żart :) ) rusza sprzedaż fizycznych nośników składaka Altergothic prezentuje - Shadow Places: Selected Tracks From The Darker Side !
Za zamówienia złożone w preorderze serdecznie dziękujemy, pierwsze wysyłki zostały wykonane dzisiaj.
Aby podgrzać nieco atmosferę, poniżej znajdziecie klip promujący materiał z tego krążka - ci z Was, którym materiał zawarty na tej płycie dotychczas nic nie mówił..teraz mogą posmakować fragmentów utworów zamieszczonych na Shadow Places.
Zapraszamy do oglądania, słuchania i ... zamówień :

http://www.youtube.com/watch?v=xLwC-FsONFQ
------------------------------------------------
www.altergothic.pun.pl
Pinhead

Author: Pinhead

PM E-mail Www
Writen at: 2011-04-01 21:01:09

Quote - Pinhead:
Zapraszamy do oglądania, słuchania i ... zamówieńPierwsze wrażenie - odstraszające disco/electro na samym początku. Ale po przesłuchaniu klipu jestem zdecydowanie zachęcony. Z tym że wolałbym zakupić płytę w jakimś konkretnym miejscu, gdzie nie trzeba podawać danych osobowych.
------------------------------------------------
Alexander

Author: Alexander

PM
Writen at: 2011-08-17 14:33:15
cóż Alex..pozostaje Ci tylko przyjechac do Poznania, 21 maja na World Goth Day, w czasie którego płyty powinny być jeszcze dostępne, o ile inni nie wykupią...nie mając obaw przed ujawnianiem danych osobowych w przelewie bankowym :)


Added: 2011-07-02 09:50:56

Minęły trzy miesiące od publikacji fizycznego nośnika składanki Shadow Places - Selected Tracks From The Darker Side.
Zgodnie z obietnicą, po tym okresie zapowiadaliśmy uruchomienie darmowego downloadu tego wydawnictwa. Z obietnicy raz danej - nie sposób się wycofać, i z prawdziwą przyjemnością oddajemy wam Shadow Places za free :) - całość płyty pod tym linkiem http://altergothic.pl/site/SP/sp1.zip.
W spakowanym katalogu znajdziecie wszystkie 13 utworów jakie wypełniają krążek, Zakodowane w mp3 w "gęstości" 320kb/s (jakośc CD) a także, dla fanów DIY, pliki graficzne (okładka, inlay, etc.) w rozmiarze 1:1 - gotowe do wydruku i włożenia w pudełko płyty :)
Komplet informacji o składance Shadow Places - http://altergothic.pl/site/viewpage.php?page_id=14
Jednocześnie, z przyjemnością was informujemy, że ruszyła strona Shadow Places na Facebooku ( http://www.facebook.com/altergothic.portal#!/pages/Shadow-Places/174995909231700. Na niej w tej chwili udostępniliśmy utwory już opublikowane w pierwszej edycji płyty. Ponieważ zaczynamy headhunting do edycji kolejnej - polubcie stronę, bowiem co jakiś czas będą pojawiac się na niej informacje związane z drugą odsłoną składanki - wywiady z nowymi grupami, utwory muzyczne, grafika i zdjęcia towarzyszące pracom projektowym przy płycie. Tę planujemy oddać w wasze ręce dnia 1 października, z nadzieją, że uda się nam ponownie zebrać mocny, równy skład i po raz kolejny zaprosić wszystkich do podróży przez cieniste miejsca..jakkolwiek je sobie wyobrażacie.
Zapraszamy do pobierania płyty, słuchania i dyskusji.


Added: 2011-07-20 12:55:38

Rozpoczęliśmy prace nad drugą edycją składaka Shadow Places.
Serdecznie was zapraszamy do śledzenia postępów na tej fejsbukowej stronie:
http://www.facebook.com/altergothic.portal#!/pages/Shadow-Places/174995909231700.

W tej chwili ogłosiliśmy już dwa pierwsze zespoły, które znajdą się na kolejnej części Shadow Places. Zalinkowany powyżej fanpage zawiera także próbki twórczości nowych grup. Utwory można pobierać, udostępniać, przesyłać znajomym. Zapraszamy do lajkowania strony Shadow Places, dzieki czemu w waszych profilach na bieżąco będą wyświetlały się kolejne informacje odnośnie tej kompilacji.

Mamy także małą niespodziankę związaną z pierwszą edycją płyty. W czasie Castle Party, w niedzielę 24 lipca, w klubie Sorento rozdamy kilkanaście egzemplarzy Shadow Places vol.1 ! Decyduje szybkość dobicia się do stolika z płytkami :) Będą czekały na was :)
Zapraszamy serdecznie !Added: 2011-08-17 14:33:15

Zapraszamy do słuchania i pobierania (całkowicie legalnie) utworów kapel które zdecydowały sie przystąpić do drugiej edycji Shadow Places !

Devil`s Starship - http://altergothic.pl/site/mp3/Devil%27s%20Starship-Cosmic%20Zombie.mp3
Nacht und Nebel - http://altergothic.pl/site/mp3/Nacht%20und%20Nebel-Koniec%20miasta.mp3
Scarlet Hatchings - http://altergothic.pl/site/mp3/Scarlet%20Hatchings-Sincerely%20Yours.mp3
Splendor - http://altergothic.pl/site/mp3/Splendor%20-%20Emotional%20Bleedings.mp3
Dark Souls Day - http://altergothic.pl/site/mp3/dark%20souls%20day-lifeless.mp3

Wyżej zamieszczone utwory to przedsmak tych, które znajdą się na płycie. Zespoły oddały nam do publikacji po dwa swoje kawałki - te, które umieścimy na Shadow Places 2 będą zupełnie inne niż te które oddajemy wam teraz :)

Zapraszamy !
------------------------------------------------
www.altergothic.pun.pl
Pinhead

Author: Pinhead

PM E-mail Www