Bractwo rycerskie zamku Bolków Castle Party Productions AlterNation
invite you to:
Promo video
Promo video 2017
Lineup
  • Soon...
Castle Party on web
AlterNation Music Magazine radio station


CastleParty.com on Facebook
CastleParty.com on LastFM
CastleParty.com on YouTube
Menu


Umbra et Imago!
For the fans of strong sensations (not only music ones) we have a German project of gothic-metal style, Umbra et Imago, which will present in Bolkow their erotic show evoking considerable emotions.
The band Umbra et Imago (literally: shadow and image) was founded by Manuel Munz, performing under the nickname Mozart, by the end of 1991. At the beginning it was made up by Michael Gillian, Nail, Thosten B. and Mozart. In 1992 the group started to give concerts and their shows were enriched with visualizations being created by cooperating with the band Dirk Lakoma who depicted in his works visions and fantasies of the musicians.

The first album of Umbra et Imago "Träume, Sex und Tod" was released in 1992, and in the next year a new release was brought in "Infantile Spiele", which was a turning point in the band’s career. The piece "Gothic erotic" conquered the clubs and in a short time the group gained popularity and fans. In 1995 the changes came. The band was left by Michael Gillian, Thorsten B. and also Nail, who were replaced by Lutz Demmler and Alex Perin. This change also contributed to to modification of the character of the music that was represented by the previous Umbra et Imago. Along with the album "Gedanken eines Vampirs" the band’s sound became dominated by guitars. Live performances started to resemble spectacles in which the models were engaged, and the show and the performance referring to the aesthetic of BDSM became a regular element of the concerts. This is no surprise in the light of the deriving from Freud’s writings statement, on the basis of which the idea of the band was made: "sexuality is an axis of our existence".

(The text comes from website Alternation.eu)

Official website of the group: umbraetimago.de. Music can be listened to on MySpace group.
Author: Dobermann
Translator: Ankara
Source: - / 2010-10-04 / Festival

Newest comments:


krab

krab
Writen at: 2011-08-15 15:19:26
Mnie też się podobali. A nie wiedziałem czego się spodziewać, po tym co się naoglądałem na YouTubie ;) Też mnie zdziwiło, że tak zniknęli nagle i nic. No ale cóż.

Rozwaliło mnie jak jeden gość stojący niedaleko mnie krzyknął: "We don't speak Nazi!!" A przed nim stał Niemiec akurat i się zaczęli kłócić haha
hornlessdevil

hornlessdevil
Writen at: 2011-08-15 13:28:48
Umbra wg mnie dobrze wypadła, tylko tak sobie poszli bez słowa ;/ Byłem przekonany, że zaraz wrócą, a tu lipa, zawinęli zabawki i zniknęli za sceną ;/ Może to faktycznie problem tego, że publika niespecjalnie się starała o to, żeby wyszli ;/ Chociaż gro osób się darło! :) Ogólnie koncert bardzo mi przypadł do gustu, ale za krótki był ;/ A w tym roku przyjechałem specjalnie dla nich właśnie. I cieszę się, że tym razem na koncercie było inaczej - bez gołych cycków :PP

Myślę, że kontakt z publiką był trochę utrudniony, bo nie każdy u nas bangla po niemiecku, a i humor taki zza zachodniej granicy, co niekoniecznie wszyscy zrozumieć musieli :)

Perwera

Perwera
Writen at: 2011-08-07 20:00:14
Umbra et Imago - banda obleśnych pajaców. Dziwi mnie jak ktoś może tego słuchać na co dzień... ;dd
izka

izka
Writen at: 2011-08-01 16:46:32
Quote - Maria:
widać, że chcieli wyjść na bis, jednak publiczność się tego nie domagała


to tak trochę niefajnie musieli się poczuć :P
ciekawe czy w Niemczech mają to samo, może przyzwyczajeni... ;P
Maria

Maria
Writen at: 2011-08-01 16:31:24
to ja już wolę te same włosy i ciuchy, jeśli idzie za tym umiejętność śpiewania, a kontrast między trzema następującymi po sobie koncertami był znaczny:) Zeraphine - doskonały wokal, tak samo Diary, a UeI jak to UeI, pocieszni, fałszujący, prezentujący mało wyszukane poczucie humoru - jednak dobrze, że w ogóle je mają;) widać, że chcieli wyjść na bis, jednak publiczność się tego nie domagała, słychać było pojedyncze głosy, bez przekonania; najwyraźniej gros ludzi przyszło na ich koncert z ciekawości, żeby "zobaczyć cycki"...
riffgoth

riffgoth
Writen at: 2011-08-01 16:21:58
natomiast moim skromnym zdaniem bardzo udany występ i miło ze członkowie zespołu na każdym koncercie są ubrani inaczej ( w przeciwieństwie co do nie których, co to nawet włosy tej samej długości maja od kilku lat)
gerogoth

gerogoth
Writen at: 2011-07-31 19:28:28
Moim skromnym zdaniem szkoda kasy naszej i organizatorow:(
Eath

Eath
Writen at: 2011-07-31 19:09:39
Hm, czy ktoś pamięta setlistę, a chociaż jej część? Kilka ich piosenek wpadło mi w ucho, a za nic nie mogę sobie przypomnieć tytułów.
Vampiria

Vampiria
Writen at: 2011-07-29 13:56:24
Przypominając sobie koncert Umbra Et Imago z 2003 roku, to wówczas pokazali porządne show i do tego oczywiście zaśpiewali, więc było extra:) Teraz niestety był tylko śpiew i można rzec żadnego show;/ niestety;/ To co było, to niby całe "show" i do tego jeszcze za liderem grupy (Mozzart`em), to beznadzieja;/ Jednym zdaniem: jeśli chodzi o show-nie pokazali "nic", a jeżeli o śpiew to było ok.
MaciekD

MaciekD
Writen at: 2011-07-29 07:36:14
To Wiele nie straciłaś, bo za dużo nie pokazali, po opowieściach ludzi o ich koncertach spodziewałem się kto wie czego, a tu tak anemicznie trochę, po mojemu to albo mocny schow się robi albo gra wyśmienicie, a to średnio jedno i drugie :-)